ekip verimliliği

Ekip Verimliliği

Takımların %90’I Potansiyelinin Altında Çalışıyor. Peki Siz O %10’da Mısınız?


En temel olarak, takımlar belirlenmiş hedeflerini gerçekleştirmek için çalışırlar. Fakat takımınız aslında sadece “belirlenmiş hedefleri gerçekleştirme”nin fazlasını da yapabilir miydi? Genellikle, takımlar bireysel becerilere ve yetenek setlerine göre oluşturulur; fakat “iyi” işlevsel takımları yönetmek ve performansı zirveye çıkan takımları oluşturmak birbirinden farklıdır. Bu fark da takım lideridir.

Bunu iyi anlayabilen takım lideri çok az; bu yüzden de lider gereğinden fazla ya da az yönetiyor veya liderlik ediyor. Fakat liderler, tüm önemli kaldıraçlara dikkat ederse, takımlar sinerji oluşturarak, yeni fırsatları keşfederek ve verimli çalışarak hedeflere ulaşmanın yanısıra bunların ötesine geçmek için çalışır ve hızla başarıya ulaşırlar.“Çeşitli liderleri ilerletmek ve kapsayıcı bir kültür yaratmak bireysel değil simbiyotik (ortakyaşamsal) çabalardır. Kapsayıcı liderler kapsayıcı kültürler yaratırlar ve kapsayıcı kültürler de üstel sonuçlar elde eden daha güçlü liderler ve takımlar yaratır.”

- Madelyn Yucht, Lider Strateji Uzmanı, Takım Verimliliği

Linkage Size Nasıl Yardım Edebilir?

Liderlerinize yönetmenin yanında liderlik etmeyi öğretmek, ekibinizin değişimine yönelik ilk adımdır. Fakat başarının tüm ağırlığı yalnızca liderde değildir. Takım üyelerinin de bu liderle ya da bir başka liderle nasıl başarıya ulaşacaklarını öğrenmeleri gerekir.


Takımınıza Nasıl Birlikte Çalışılacağını Öğretin. Bizim benzersiz yaklaşımımız, bireysel yetenekleri ve güçlülükleri bileyerek, liderlere de herhangi bir takım değil de verimli bir takım yaratmanın bilimini öğretir, böylece takımları her yönden geliştirir.


Takımınıza Yeni Beceriler Kazandırın ya da Var Olan Becerilerini Güçlendirin. Size göre özelleştirilmiş programlar, değerlendirmeler, atölye çalışmaları ve daha fazlası ile takımınızın motoruna hassas ayar yapın.
ekip verimliliği

Değerlendirmeler

Bireysel ve takım değerlendirmeleri ile takım etkinliğini ölçün.

Daha Fazla
ekip verimliliği

Koçluk

Bire bir koçluk hizmetleri ile daha güçlü takımlar yaratın.


Daha Fazla

ekip verimliliği

Özelleştirilmiş Çözümler

Takım değerlendirmelerinizi uygulanabilir bir yaklaşıma dönüştürün.

Daha Fazla
ekip verimliliği

Atölyeler

Atölyelerimiz hemen uygulamaya hazır gerçek hayat konularını içerir.

Ekibinize Yeni Beceriler Kazandırın!